Preskočiť na obsah

SARDELA

Nočná hra, ktorá si nájde svoje miesto aj na tábore. Schovávačka, len trochu inak.

Pomôcky

Sardela

Poďme na to

Skvelá hra na tábor, víkendovku či prespávačku. Prečo? Pretože sa musí hrať po tme, absolútnej tme. Hra funguje na jednoduchom princípe. Všetkým hráčom sa rozdajú lístočky, avšak len na jednom je napísané veľké S (Sardela). Po zhasnutí všetkých svetiel sa hráči postupne presúvajú po miestnostiach, v ktorých sa hrá. Sardela sa musí čo najrýchlejšie ukryť a až do konca hry zostať na danom mieste.

 

Úlohou ostatných hráčov je túto Sardelu nájsť. Vždy keď na niekoho narazia môžu na neho urobiť Sssssss, ak hráč nie je sardelou odpovie Sssss. Ak však narazí na sardelu, tá mu nesmie odpovedať. Vtedy je úlohou hráča sa „uložiť“ čo najbližšie k sardele, tak aby sa však tiež čo najlepšie ukryl. Následne už ani tento hráč nesmie na Sssss odpovedať. Hrá sa kým Sardelu všetci nenájdu.

 

Dôležité: počas hry sa nesmie rozprávať, používať baterku, telefón a zasvecovať svetlá.

 

Pozor: Táto hra si vyžaduje určitú prípravu. Je dôležité odložiť všetci rozbitné veci (lampy, vázy, či telefóny), tak aby sa počas hry nepoškodili. Taktiež treba vytvoriť bezpečný priestor, aby hráči o nič nezakopli.

 

Určite túto hru nehrajte na schodoch, či iných nebezpečných miestach. My pri tejto hre využívame pravidlo otvorených dverí – dvere sa nesmú otvárať ani zatvárať, čím jednoducho oddelíme hraciu plochu od nebezpečnej.