Preskočiť na obsah

RODINKY

Zábavná hra, pri ktorej hráči hádajú ostatných.

Pomôcky

Rodinky

Poďme na to

Veľmi jednoduchá, ale skvelá hra pre mládež či dorast. Každý hráč dostane malý papierik a pero (ideálne aby boli všetky píšuce rovnakou farbou). Každý si zvolí jedno podstatné meno, ktoré napíše čitateľne na papierik, tak aby to nikto iný nevidel. Papierik sa zohne na polovice a hodí do klobúka, či nádobky.

 

Keď sú všetci hotoví, jeden človek prečíta všetky papieriky. Najlepšie je prečítať to raz pomaly a druhý krát rýchlejšie. Všetci sa snažia zapamätať si čo najviac podstatných mien- nesmú sa však zapisovať. Následne hra môže začať a to tak, že určený hráč položí prvú otázku.

 

Otázky sa kladú nasledovne: Hráč si vyberie jedno z podstatných mien, ktoré si zapamätal a tipne si, kto ho napísal. Následne sa toho človeka spýta: (Martin) si šroubovák?

 

Teraz môže nastať 2 situácie: A . Ak sme uhádli, uhádnutý človek sa stáva našou rodinkou a môžeme sa spolu radiť. Hlavou rodiny je stále neuhádnutý člen. Po správnom tipe sa pýtame znovu- až kým sa nepomýlime.

 

      1. neuhádli sme, v hre pokračuje neuhádnutý človek a pýta sa teraz on.

 

Víťazom hry sa stáva neuhádnutý človek 😊

 

Tipy a rady: podstatné meno píšte čitateľne a tlačenými písmenami. Zbytočne neprezrádzajte slová na ktoré sa počas hry zabudlo. Nna konci zvyčajne vyhráva ten, kto si viac zapamätá.