Preskočiť na obsah

PSYCHIATRIA

Hra plná smiechu a nechápajúcich pohľadov v ktorej hráč zisťuje „čo sa tu vlastne deje“

Pomôcky

Psychiatria

Poďme na to

Nechajte celú skupinu sedieť v kruhu; všetci musia  byť otočení tvárou k sebe. Vyberte jednu osobu, ktorá vyjde z miestnosti.

 

Teraz sa skupina rozhodne pre „problém“; ktorý budete mať. Napríklad: Každý  sa stane osobou po svojej ľavici, alebo má na sebe zelené ponožky, alebo každý na jednej polovici miestnosti je jedna osoba a všetci ostatní sú iní; existujú stovky variácií – buďte kreatívni!

 

Po určení „problému“ zavolaj ste človeka spoza dverí. Teraz sa musí postaviť do stredu kruhu a v ľubovoľnom poradí obchádzať ľudí a klásť im otázky, na ktoré môžu odpovedať len áno/nie. Medzi obľúbené otázky patria napr:

 

„Si chlapec alebo dievča?“

„Máš na sebe mikinu?“

„Máš hnedé vlasy?“

„Máš na sebe ponožky?“

A samozrejme mnohé ďalšie.

 

Ľudia, ktorým sú otázky kladené, musia odpovedať, pričom majú na pamäti svoj „problém“. Napríklad ak sa dohodlo, že sa všetci stávajú človek na ľavo a ja som blondínka, ale po mojej ľavici sedí ryšavý chlapec, musím odpovedať, akoby som bola ten chlapec po mojej ľavici. Ak sa ma teda osoba v strede opýta: „Máš ryšavé vlasy?“, odpoviem: „Áno.  Ak sa ma osoba v strede opýta, či som chlap, odpovedala by som „Áno!“. Pozor nepopleťte to 😊 Verte mi, niekedy to môže byť celkom zábavné!

 

A teraz povedzme, že niekto odpovie nesprávne? Každý, kto si uvedomí, že táto osoba odpovedala nesprávne, teraz zakričí „Psychiater!“. Pri tomto volaní všetci vstanú a presunú sa na iné miesto. Ich „problémy“ sa však teraz vzťahujú na spôsob, akým je miestnosť rozmiestnená – stávam sa človekom, ktorý teraz sedí na ľavo odomňa. Ak je to dievča s hnedými vlasmi – teraz som dievča s hnedými vlasmi.

 

Ide o to, aby osoba „v strede“ prišla na „problém“ skupiny. Keď sa jej to podarí, posledná osoba, ktorá odpovedala na otázku, odíde z miestnosti a stane sa „človekom v strede“. (Alebo sa ním stane ktokoľvek, koho skupina určí)

 

Tip: Táto hra môže byť obrovským hitom.  Keď sa s ňou lepšie zžijete, môžete začať robiť bláznivejšie a náročnejšie veci; len nezabudnite, že všetci musia mať rovnaký problém.

 

Bavte sa!!