Preskočiť na obsah

Latrína

Potrebuješ poobedňajšiu hru na tábor, počas ktorej si unavíš svojich tábornikov? Tak táto hra je tu práve nato. 

Pomôcky

– toaletný papier (ako životy)

– papieriky s nápisom WC

– ceduľky s nápisom Latrína, latringirl a menami hnačiek

– pre latringirl pero alebo nejaká pečiatka na potvrdenie 

latrína

Poďme na to

Dĺžka hry: 1 – 2 hod.

Počet hráčov: 20 a viac

Prostredie: lúka na kraji lesa, či samotný les, ktorý je však dobre vymedzený; môže byť aj väčší areál s možnosťou úkrytu

 

Vo vymedzenom priestore je ukrytá Latrína (- miska s ceduľkou Latrína) s papierikmi označenými „WC“. Úlohou hráčov je nájsť latrínu a potom získať čo najviac potvrdených lístočkov – teda dôjsť na latrínu, zobrať LEN JEDEN lístoček, prísť za latringirl, ktorá sedí na kraji územia (najlepšie na druhej strane ako Latrína), nechať si lístoček potvrdiť a môžu ísť znova. Potvrdené lístočky si hráči nechávajú u seba.

Aby to však nebolo také jednoduché, po území pobehujú hnačky. Počet hnačiek si prispôsobte podľa počtu hráčov, tieto hnačky majú svoje mená ( napr. riedky, nekonečný, zelený … ). Každý hráč ma na začiatku hry 3 životy (= 3 útržky toaletného papiera). Pokiaľ hráča chytí hnačka, zoberie mu 1 útržok = 1 život. Pokiaľ niekoho chytí hnačka a on už nemá toaletný papier, teda život, je vyradený z hry. Hnačky nesmú chytať príliš blízko pri Latríne a pri Latringirl.

Ďalšou postavou v hre je zápcha (väčšinou jedna ale ak vás hrá viac môžu byť dve či tri), ktorá sa občas objavuje a uteká pred hráčmi. Pokiaľ hráč chytí zápchu, dostane 1 toaletný papier, teda 1 život navyše. Víťazí hráč, ktorý má najviac potvrdených papierikov. Pokiaľ má viac hráčov rovnaký počet, vyhráva ten, kto si zapamätal najviac mien hnačiek. Cena pre víťaza je rolka toaletného papiera :D.

 

Nápad pre zlepšenie: po určitom čase môžete Latrínu presunúť na iné miesto.