Preskočiť na obsah

KRAVÍN

Aktívna hra v ktorej hráči bojujú o to, aby si našli tím.

Pomôcky

kravy

Poďme na to

Prvou úlohou je vytvorenie skupiniek po 3 hráčoch a jeden hráč by mal ostať sám. Hráč, ktorý zostal sám rozdáva príkazy. Skupinky po troch vytvoria základnú pozíciu.

 

Dvaja hráči spoja ruky a vytvoria STODOLU (Ako pri hre Zlatá brána).

 

Hráč v strede stojí v stodole ako KRAVA

 

Osamotený hráč vydáva príkazy: KRAVA každá krava (hráč stojaci v strede skupinky) musí vybehnúť zo svojej stodoly a nájsť si novú. (Stodoly ostávajú stáť na mieste) Pozor: to isté urobí aj osamotený hráč – snaží sa nájsť si miesto v stodole. Po každom príkaze ostane nejaký hráč, ktorý sa nikde nedostal.

 

Tento osamotený hráč rozdáva ďalší príkaz. STODOLA Každý hráč, ktorý formuje stodolu, pustí svojho kamaráta a hľadá si nového partnera na vybudovanie novej stodoly. Nová stodola musí stáť nad kravičkou. (Kravičky musia stáť na mieste.) To isté urobí aj osamotený hráč – snaží sa nájsť si kamaráta na vybudovanie novej stodoly. Po každom príkaze ostane nejaký hráč, ktorý sa nikde nedostal.

 

Tento hráč rozdáva ďalší príkaz. KRAVÍN pri tomto príkaze sa všetci rozpŕchnu a hľadajú si buď partnera na stodolu alebo kravičky si hľadajú nový kravín.

 

Príkazy sa vydávajú v rozličnom poradí a účel hry je jednoducho zabaviť sa 😊

 

Variant 2:  Hra sa môže hrať aj ako vypadávačka, v takom prípade zostáva vedúci hry (osamotený hráč) stále ten istý a vydáva rozkazy. Skupinka, ktorá splní úlohu ako posledná vypadáva.