Preskočiť na obsah

ŽRALOK

Úžasná, vtipná a skutočne teambuildingová aktivita pre tvoj tím, dorast, či mládež.  Hra prebieha veľmi jednoducho a jediné, čo k nej budete potrebovať je stolička (pevná) pre každého hráča a podlaha bez koberca.

Pomôcky

Žralok

Poďme na to

Trvanie: 10 – 30 minút

 

Postup: Hráči vyberú jedného žraloka, ktorý bude kontrolovať celú hru a snažiť sa „zožrať“ zvyšných hráčov. Ostatní hráči sa postavia na stoličky, ktoré sú položené v rade vedľa seba. Ich úlohou je dostať sa na druhú stranu miestnosti tak, aby nespadli zo stoličiek, nedotkli sa podlahy  a pri prekladaní stoličky neurobili žiadny hluk. ŽIADNY!

 

Pozor, nie je to však také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Pri tejto hre je úplné ticho a jediný spôsob, ktorým sa môžu hráči dorozumievať je pantomíma. Ak je niektorý hráč hlučný, jeho stolička vypadáva a on sa musí rýchlo pridať na stoličku  k inému hráčovi. Stolička vypadáva aj v prípade, že s ňou hráč buchne, šuchne po podlahe či pri kladení na zem nejakým spôsobom vydá zvuk.

 

Keďže stoličky predstavujú kusy dreva na hladine, tak dôležitým pravidlom je, že každej stoličky sa neustále musí dotýkať aspoň jeden hráč. Ak na stoličke nikto nestojí, ani sa jej nikto nedotýka túto stoličku „odplaví“ a žralok ju berie preč.

 

Hra končí v momente, kedy sa posledný hráč dostane do cieľovej rovinky (na druhú stranu miestnosti). Za koniec hry sa môže považovať aj situácia, kedy už tím alebo časť jeho hráčov nevie úlohu splniť – vtedy však tím prehráva.

 

Po hre odporúčame urobiť tímovú sebareflexiu, hovoriť o tom čo bolo jednoduché a čo naopak hráčov vytrápilo.