Preskočiť na obsah

TRÓNY

Hra, pri ktorej sa zapotia mozgové bunky. Kombinácia pamätania si mien spojená s kombinatorikou.

Pomôcky

tróny

Poďme na to

Jedna z absolútne a najúžasnejších hier vôbec. Stará dobrá klasika, ktorá nikdy neprestane baviť. Je určená najmä pre  mládež, či starší dorast, ale aj všetkých, ktorí si radi potrápia mozgové závity.

 

 Hra začína tak, že všetci hráči sedia v kruhu, v ktorom sú vyhradené 4 miesta – tróny. Hrajú prevažne chlapci vs. dievčatá, ale rozdelenie sa do skupín môže byť akékoľvek. Ak sa rozhodnete pre iné rozdelenie, odporúčam hráčov niečím viditeľne rozlíšiť. My sme používali krepové papieriky pripnuté na oblečení.

 

 Každý napíše na papierik svoje meno, následne ho vhodí da krabice. Papieriky sa zamiešajú, potom si každý opäť jeden papierik vyberie. Každá hráč sa stáva človekom, ktorého meno má práve na lístočku. Na začiatku hry sedia na tróne dvaja hráči z oboch skupín. úlohou oboch tímov je dostať na všetky tróny hráčov zo svojho tímu. V kruhu je vždy o jedno miesto viac, aký je počet hráčov. Hráč, ktorý ma po svojej pravej strane voľné miesto, musí na to miesto niekoho zavolať, a to tak, že vysloví meno niekoho z hráčov. Meno, ktoré vyslovil, sa musí presunúť na prázdne miesto, následne si s volajúcim papieriky vymenia. Hráč, ktorý volá, nesmie zavolať samého seba (nie svoje skutočné meno, to použiť môže), ani meno, ktoré sa volalo v predchádzajúcom kole.