Preskočiť na obsah

ROZPRÁVKY

Hra plná kreativity, hereckých výkonov a zábavy, jedným slovom pantomíma.

Pomôcky

Rozprávky

Poďme na to

Stará klasická hra, ktorá by však určite nemala zapadnúť prachom, práve naopak. Určite sa pri nej dobre zabavíte 😊

 

 Hráčov rozdelíme na dva, prípadne viac  tímov. V jednom tíme by malo byť ideálne 5-7 hráčov, v závislosti od náročnosti, ktorú si chcete nastaviť. Platí pravidlo, čím viac hráčov, tým je to náročnejšie.

 

Tím 1 má za úlohu vybrať nejakú rozprávku, ktorú bude tím2 znázorňovať. Z tímu2 odídu všetci až na jedného dobrovoľníka za dvere.

 

Tím1 po tom, ako sa dohodne medzi sebou, prezradí názov rozprávky dobrovoľníkovi z druhej skupiny.  Ten si musí, čo najrýchlejšie premyslieť, akým spôsobom znázorní rozprávku bez slov. Keď si premyslí svoju pantomímu,( prípadne mu vyprší čas ktorý ste si stanovili) je zavolaný ďalší hráč z tímu2. Náš dobrovoľník mu predvedie svoju pantomímu (len raz). Hráč, ktorému je pantomíma ukazovaná si ju musí zapamätať a následne to ukázať tretiemu hráčovi. Tretí hráč pantomímu ukáže štvrtému, štvrtý piatemu a podobne.  Posledný hráč v tíme musí uhádnuť, o akú rozprávku ide.

 

V prípade, že hráč netuší aká to je rozprávka, môže poprosiť o predvedenie hráča, ktorý pantomímu vymýšľal, ako prvý. V prípade, že uhádne na prvý pokus tím získava 2 body, ak však až po predvedení prvým hráčom získavajú len 1 bod.  Tímy sa po každom kole striedajú a vyhráva ten s vyšším počtom bodov.