Preskočiť na obsah

RÍŠA ZVIERAT

Hra plná napätia a snahy prežiť.

Pomôcky

hra_bez_obrazku

Poďme na to

Táto hra je absolútna hitovka. Pred jej začiatkom si potrebujete pripraviť veľké množstvo lístočkov s rôznymi zvieratami (stačí nápis a pokojne sa môže jedno zvieratko vyskytovať aj viackrát).  Do stredu hracieho poľa – záhrady, ihriska, umiestnite nádobku s lístočkami. Každý si na začiatku vytiahne jeden lístok. Po odštartovaní hry sa stáva zvieratkom na lístku. Mal by ho nejakým spôsobom napodobňovať. Úlohou je nájsť zvieratku menšie od toho akým som ja sám a „zjesť ho“.

 

Ako sa to prebieha? Po odštartovaní sa všetci rozbehnú a na základe napodobňovania zvieratiek sa snažia nájsť niekoho slabšieho od nich. Keď sa im podarí ho dobehnúť, dotknú sa tohto zvieratka. Následne si títo hráči musia povedať, aké sú zvieratko. Menšie zvieratku odovzdá svoj lístok víťazovi a ide si vytiahnuť ďalší lístoček s novým zvieratkom.

 

V prípade, že sú hráči rovnakým zvieratkom, víťazom je ten kto sa prvý dotkol svojho súpera. Ak sa hráči nevedia rozhodnúť kto je silnejšie zvieratko, jednoducho si „strihnú“ kameň papier, nožnice.

 

Pri prehre vždy odovzdávate len aktuálny lístoček. Preto ak ste už porazili 10  zvieratiek predtým a teraz prehráte, odovzdávate len aktuálny lístok. Po víťazstve zostávate stále svojim zvieratkom, nepreberáte identitu toho, nad kým ste zvíťazili.

 

Víťazom je ten, kto má na konci najviac lístkov. Hrá sa kým sa neminú všetky lístky v nádobke a nevypadne už väčšina hráčov.

 

Tip: Pripravte si naozaj veľa lístkov. Na žiadny nepíšte  dinosaura a ani iné neporaziteľné zvieratko. Odporúčam zaviesť dvojmetrovú neutrálnu zónu v okolí nádoby s lístkami. Inak sa všetci budú „zabíjať“  hneď pri nej 😊