Preskočiť na obsah

Mravce

Rýchla, vtipná a teambuildingová aktivita pre dorast, či mládež.  Hra prebieha veľmi jednoducho a jediné, čo k nej budete potrebovať je stolička pre každého hráča A potom už len hravú náladu a všetko je pripravené.

Pomôcky

mravce

Poďme na to

Trvanie: 10 minút

Postup: Hráči si spomedzi seba určia jedného hráča, ktorý bude mravcom. Mravec sa smie po miestnosti pohybovať len malými krokmi tzv. mesiačikmi (nohu vždy prikladá k špičke predchádzajúcej nohy). Ostatní hráči sedia na stoličkách rozmiestnených po miestnosti (v strede, po jej okrajoch – všade). V miestnosti je zároveň jedna stolička, ktorá je voľná, na túto stoličku si musí sadnúť hráč, ktorý je mravcom, no ostatní mu v tom musia zabrániť. 

Zabránia mu v tom tým, že sa hráči budú premiestňovať zo stoličky na stoličku, pričom ostatní hráči môžu normálne chodiť či behať. Podmienkou ale je, že ak sa hráč už postavil zo svojej stoličky, nesmie si na ňu opäť sadnúť – musí ísť na voľnú stoličku. 

Počas hry sa hráči nesmú rozprávať. Taktiku si môžu nastaviť pred začatím hry, nie však počas nej. Hra končí ak sa mravcovi podarí úspešne si sadnúť na voľnú stoličku. 

Po hre odporúčame urobiť tímovú sebareflexiu.